tepe reklam alanı

Telif Hakkı

Yasal Uyarı!
Yalova Güncel Haber Ajansı tarafından üretilen yazılı, fotoğraflı ve görüntülü haberlerin tüm hakları saklıdır. Yalova Güncel Haber Ajansı’nın onayı olmadan, haberlerin kullanılması, tamamının veya bir kısmının kopyalanması, abone olmayanlara iletilmesi veya abone olan kurumun, izin almadan yan kuruluşlarında veya üçüncü şahıs veya kurumlara kullandırması yasaktır.

Yayım hakları

Yalova Güncel Haber Ajansı’nın yazılı onayı olmadan, Yalova Güncel Haber Ajansı tarafından üretilen her türlü haberin kopyalanması, yeniden yayınlanması veya yeniden dağıtılması yasaktır.

TBMM’de 9 Haziran 2004 tarihinde kabul edilen 5187 sayılı Basın Kanunu, yukarıda söz edilen yasaklara uymayanlara ağır cezalar getirmektedir.

Basın Kanunu’nun “Yeniden Yayım”a ilişkin yasak ve bu yasaklara uymayanlar için öngördüğü cezaları düzenleyen 24. Maddesi şöyledir:

“MADDE 24. – Bir süreli yayında yayımlanmış haber, yazı ve resimleri kaynak göstermeksizin yeniden yayımlayanlar beş milyar liradan on milyar liraya kadar ağır para cezasıyla cezalandırılırlar. Bu eserleri, yeniden yayım hakkı saklı tutulmuş olmasına rağmen, süreli yayın sahibinin izni olmadan yeniden yayımlayanlar yirmi milyar liradan kırk milyar liraya kadar ağır para cezasıyla cezalandırılırlar.”

Bununla birlikte TCK 525/a vd. ile 5684 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun 71, 72, 73. maddelerine de muhalif hareket edilmiş olacaktır.

Ayrıca Basın Kanunu’nun 27. maddesi ile “Basılmış eserler yoluyla işlenen veya bu Kanun’da öngörülen diğer suçlara ilişkin davalar acele işlerden sayılır” hükmü getirilmiştir.

İnternet kullanıcıları

Yalova Güncel Haber Ajansı tarafından üretilen haberlerin abone olmadan kullanılması, 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun 36 ve 37. maddesine aykırıdır ve suç teşkil etmektedir.

Ayrıca internet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ile ilgili olarak 4 Mayıs 2007 tarihinde kabul edilen 5651 sayılı internet yasasına göre de bu durum cezai işlem gerektirmektedir.

Yalova Güncel Haber Ajansı tarafından üretilen haberlerin, görüntülerin ve fotoğrafların internet kullanıcıları tarafından, her ne şekilde olursa olsun (kaynak gösterilse bile), abone olmadan kullanılması durumunda, maddi ve manevi tazminat davaları açma hakkı doğmaktadır.

Yalova Güncel Haber Ajansı, yukarıda açıkça vurgulanan yasaklara uymayanlar hakkında, Basın Kanunu’nun ilgili hükümleri uyarınca her türlü hukuki girişimde bulunma hakkını elinde saklı tutmaktadır.

Bu konuda suiistimal yapılmaması, suiistimal yaptığı görülen yayıncıların tarafımıza bildirilmesi, ülkemizdeki telif hakları bilincinin güçlenmesine katkıda bulunacaktır.

Ayrıntılı bilgi için müşteri temsilcilerimizle irtibata geçebilirsiniz:

Recep TURAN – Genel Yayın Sorumlsu
yonetim@yalovaguncel.com
Tel: +90 (531) 302 25 12

[su_button url=”http://yalovaguncelspor.com/?page_id=16″ style=”flat”]Reklam Vermek İstiyorum[/su_button][su_button url=”mailto:yonetim@yalovaguncel.com” style=”flat” background=”#ef2d33″]Telif İhlali Bildirmek İstiyorum[/su_button]

Yorum Kapalıdır.

Künye

İmtiyaz Sahibi
Recep TURAN

Editör
Recep TURAN (recept@yalovaguncel.com) ,

Adresimiz
Yalova/Merkez

Ajans Telefonu
0531 302 25 12

Ajans Fax
0531 302 25 12

Ajans Mail
info@yalovaguncel.com

error: Emek Hırsızlığına Karşı Site Koruma Altında !!