tepe reklam alanı

Bu İşte Bizce Bir Terslik Var

Öncelikle sezon boyunca ter döken ve emeklerinin karşılığını alan spor kulüplerimiz , taraftarları ve futbocuları başta olmak üzere Türk futbolunun önemli bir parçası olan hakemlerimizi tebrik ederiz. Sezon boyunca Yalova Güncel Spor olarak birçok skor paylaşımında bulunduk yeri geldi sahadan anlık canlı yayın açıldı yeri geldi anlık anlatım sisteminden sizlere sahada yer alan son durumu...

Yazar: Recep TURAN - Yazının Tarihi: 18 Mayıs 2019 - Okunma Sayısı:333 defa okundu.
0Shares

Öncelikle sezon boyunca ter döken ve emeklerinin karşılığını alan spor kulüplerimiz , taraftarları ve futbocuları başta olmak üzere Türk futbolunun önemli bir parçası olan hakemlerimizi tebrik ederiz. Sezon boyunca Yalova Güncel Spor olarak birçok skor paylaşımında bulunduk yeri geldi sahadan anlık canlı yayın açıldı yeri geldi anlık anlatım sisteminden sizlere sahada yer alan son durumu bildirdik. Bunlar tabiki işin sizin tarafınızda görünen kısmı.

Gün sonunda sitemizde haberlerin yer alması ile kendisini kulübü adına hakem tayin edenler ve antrenörler ( kendisini öyle tanıtıyor ) ya şahsi olarak yada sosyal medya hesaplarımızdan bizlere mesaj atarak neden haberi kendilerinin istedikleri şekilde yazmadığımızı ima edercesine tepki gösteriyor.

Yaptığımız iş belkide kolay değildir. Fakat sezon boyunca elbette kaçırdığımız maçlar oldu veya gidemediğimiz etkinlikler gerçekleşmiştir.Maçlarla ilgili olarak haberleri gün sonunda sitemize yüklediğimizde genel olarak ya facebook sayfamıza özelden mesaj atarak yazdığımız haberi eleştiren yada ” neden hakemin hatalarını yazmıyorsun ” diyenler oldu. Öncelikle bir konuya açıklık getirmek isteriz.

Biz sahada sadece basın olarak yer alıyoruz yani yardımcı hakem veya gözlemci değiliz. Futbol müsabakasında maçı yöneten hakem ile ilgili kararı verebilecek yada kendisine ceza kesebilecek konumda da değiliz. Baştanda belirttiğimiz gibi biz sadece basın olarak sahada yerimizi alır takımların önemli anlarının resimlerini çeker bunları okuyucularımız ve spor severler ile paylaşırız.

Son 2 yıldır yaptığımız haberlere bilinçli olarak küfürlü yorumlar yazılmakta yada direk olarak şahsımıza mesajlar gönderilerek haber ile ilgili olarak ” hakem bunu yaptı neden yazmıyorsun ” , ” yan hakem bu pozisyonda hatalı bayrak kaldırdı ” , ” hakem yedek kulübesini neden uyarmıyor ” , ” federasyon bilinçli olarak bu maçı o saate veriyor ” gibi mesajlar gelmektedir. Tekrar hatırlatmak isteriz. Biz herhangi bir şekilde ” Yalova Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ( Yalova ASKF ) , Yalova İl Hakem Kurulu ( Yalova İHK ) veya Yalova TFFHGD yönetiminde yer almıyoruz yada kendilerine şu maçı bu saate verin gibi talimat verebilecek konumda da değiliz.

Sezon içerisinde bazı özel maçlar düzenlendi iki kulüp kendi arasında hazırlık maçı yapıyor gayet güzel bir organizasyon iki dost kulübün centilmence mücadelesi maç bitiyor haber yazılıyor sonrasında tepkiler gecikmiyor doğal olarak. “O kişi hakem değil ama maçı yönetti benim güzel pozisyonum çöp oldu ” , ” hakem maçı yönetti pozisyonda ofsayt yoktu ” bu mesajları atan arkadaşlar şunu unutmuş maçı biz izlediğimizde sahada lisanslı bir hakem mevcut değildi. Bu nedenle oluşacak hatalar gayet doğaldır.

Antrenörler konusuna gelecek olursak da bu konu aslında biraz karışık çünkü bir futbolcu X yaş kategorisinde top oynuyor sezon sonunda takım X ligine katılacağından maçlar çakışacak bu nedenle jet hızıyla o sporcuya antrenör lisansı çıkarılıyor ve sahada antrenör olarak yer alıyor. Her insan gibi o da yeri geldiğinde hatalar yapıyor hata yapmıyacak diye bir kural yok fakat bu yaptığı hatalar ve takımının yenilgisi haber yapılınca bir anda antrenörlükten profesörlüğü geçiş sağlanıyor.

Yalova’da spor camiasında tanıdığımız ve oturup karşılıklı sohbet ettiğimiz saygıda kusur etmemeye gayret ettiğimiz çok değerli büyüklerimiz bulunmaktadır. Bu nedenle futbola yıllarını vermiş gerçek antrenörlerimizin yeri bizde ayrıdır.

Son olarak sizlerden ricamızdır. Yapılan haberler ile ilgili olarak özelden küfürlü yada tehdit noktasına varacak mesajlar göndermek yerine bu yazdıklarınızı aynı şekilde haberin altına veya sitemize yorum olarak iletebilirsiniz.

Sevgili spor camiası tepkilerinizi anlıyoruz fakat şunun da bir gerçek olduğunu unutmayalım. Belirttiğiniz bu hususların tamamı üst liglerde de yaşanmakta ve olgunlukla karşılanmaktadır. Hak aramak istediğinizde yapmanız gereken ne varsa yapma hakkınızda var buna

0Shares

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Recep TURAN

Editör
Recep TURAN (recept@yalovaguncel.com) ,

Adresimiz
Yalova/Merkez

Ajans Telefonu
0531 302 25 12

Ajans Fax
0531 302 25 12

Ajans Mail
info@yalovaguncel.com

error: Emek Hırsızlığına Karşı Site Koruma Altında !!