tepe reklam alanı

Yalova Amatör Evi Açılışı Gerçekleşti

Yalova Amatör Evi Açılışı Gerçekleşti

Ülkemizde kullanım açısından içinde ilkleri barındıracak olan Amatör Evi’nin devir teslim törenini gerçekleştirildi. Düzenlenen protokol törenine; Yalova Belediye Başkanı  Vefa Salman’ın yanı sıra Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı ve TFF İcra kurulu üyesi Ali Düşmez, Eski TFF Başkanı Kemal Ulusu, TFF Bursa Bölge Müdürü Atilla Türker, TFF Antrenörü Ömer Kaner, Teknik Direktör Güvenç Kurtar,...

Haberin Tarihi: 27 Mart 2019 - Okunma Sayısı:206 defa okundu.
0Shares

Ülkemizde kullanım açısından içinde ilkleri barındıracak olan Amatör Evi’nin devir teslim törenini gerçekleştirildi.
Düzenlenen protokol törenine; Yalova Belediye Başkanı  Vefa Salman’ın yanı sıra Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı ve TFF İcra kurulu üyesi Ali Düşmez, Eski TFF Başkanı Kemal Ulusu, TFF Bursa Bölge Müdürü Atilla Türker, TFF Antrenörü Ömer Kaner, Teknik Direktör Güvenç Kurtar, Fifa Kokartlı Hakem Halis Özkahya, Süper Lig Hakemi Tugay Kaan Numanoğlu, eski Fifa Kokartlı Hakem Selçuk Dereli, Galatasaray’ın eski Yöneticisi Fatih Gökşen, Gazeteci Oğuz Dizer , TFFHGD Yalova İl Temsilciliği , Yalova İl Hakem Kurulu ile ülkemizin dört bir yanından gelen ASKF Başkanları ile spora gönül verenler katıldı.

BUGÜN ÇOK GURURLUYUM
İlk konuşmayı yapan Yalova Spor Kulüpleri Konfederasyon Başkanı Tamer Erbul, “Bugün benim en mutlu günüm. Binamız Yalova’mıza ve ülkemize yakışacak değerde oldu. Bu binanın Yalova’mıza kazandırılmasına sağlayan başta Sayın Belediye Başkanım Vefa Salman olmak üzere emeğe geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Erbul’un ardından Türkiye Futbol Federasyonu İcra ve Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Düşmez ise, “Spor bu memleketin çimentosu. Bu çimento bana göre ülkeyi birleştirecek unsurların başında geliyor. Şöyle ki bir takımı destekleyen insanlar her kesimin insanı olabiliyor. Bu yüzden değerli belediye başkanımıza spora verdiği destekten ötürü teşekkürlerimi sunuyorum. Tüm ekibine ve katkısı olan herkese de ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

BİR ESER DAHA GERİDE BIRAKTIK
Son konuşmayı gerçekleştiren Salman, “Çok değerli Ali Başkanım, Kemal Ulusu Başkanım değerli il başkanım protokolün çok değerli temsilcileri spor adamları, bugün şehir dışında efsane olmuş birçok oyuncuyu Yalova’da ağırlıyoruz. Ben Vefa Salman olarak spora siyaset karışmasının her zaman karşısında oldum. Gazetecilik de yaptığım dönemde bunun altını özellikle çizdim. Göreve geldiğimizden beri Allah’ın izni Yalovalıların takdiriyle bu çizgiyi hiç bozmadan devam ettik. Bugün ne mutlu ki Yalova’nın sporunu tek çatı altında toplamanın, onurunu yaşıyorum. Bu bina içerisinde hizmet edecek insanlar bizim vatan sevgimizin, millet sevgimizin, Yalova aşkımızın, Yalova’daki spora olan sporun birleştirici gücüne olan inancımızın ve Yalova amatör sporuna duyduğumuz büyük aşkın bir eseri olarak sizlere sunmaktan büyük gurur duyuyoruz. Bundan sonraki dönemde de bizim kültüre ve sanata olduğu gibi spora olan yatırımlarımız maddi ve manevi olarak devam edecek” dedi.


Konuşmaların ardından Başkanımız Vefa Salman, Yalova Spor Kulüpleri Konfederasyon Başkanı Erbul ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Düşmez imzaları atarak Amatör Evi’nin devir teslim törenini gerçekleştirdiler.

0Shares
Anahtar Kelime: , , , ,

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Recep TURAN

Editör
Recep TURAN (recept@yalovaguncel.com) ,

Adresimiz
Yalova/Merkez

Ajans Telefonu
0531 302 25 12

Ajans Fax
0531 302 25 12

Ajans Mail
info@yalovaguncel.com

error: Emek Hırsızlığına Karşı Site Koruma Altında !!