tepe reklam alanı

Güzel Maçta FairPlay Örneği

Güzel Maçta FairPlay Örneği

Yalova’da Fair Play örneği. 1 Amatör Lig müsabakasında Akköy Spor Kulübü sahasında  Yeşilova Spor ‘u konuk etti. Müsabaka öncesinde sahada her iki takım yöneticileri ile bir araya gelen Yalova ASKF Başkanı Tamer ERBUL , TFF Yalova İl Temsilcisi Sultan EYÜBOĞLU , Akköy Spor Kulübü Başkanı Enver DOĞRUYOL , Yeşilova Spor Kulübü Başkanı Turan ÇAĞLAR maç...

Haberin Tarihi: 11 Kasım 2018 - Okunma Sayısı:413 defa okundu.

Yalova’da Fair Play örneği. 1 Amatör Lig müsabakasında Akköy Spor Kulübü sahasında  Yeşilova Spor ‘u konuk etti. Müsabaka öncesinde sahada her iki takım yöneticileri ile bir araya gelen Yalova ASKF Başkanı Tamer ERBUL , TFF Yalova İl Temsilcisi Sultan EYÜBOĞLU , Akköy Spor Kulübü Başkanı Enver DOĞRUYOL , Yeşilova Spor Kulübü Başkanı Turan ÇAĞLAR maç öncesinde dostluk ve kardeşlik mesajı verdikten sonra takımlar bir birlerine çiçek vererek başarılar diledi.

Maçın hakem triosu ; orta hakem Serdar İLA , yardımcıları Abdullah ÇALAR  ve İrfan DEMİR yaparken maçın gözlemciliğini  Müfit SİLAHTAROĞLU yaptı.

 

Müsabakanın başlama vuruşu ile karşılıklı ataklara başlayan takımlar gol pozisyonu aramaya başlarken Akköy Spor’da  sakatlık yaşayan ve maça gelemeyen antrenman eksikliği bulunan oyuncuların eksikliği maçın ilk dakikalarında kendisini belli etmeye başladı. Yeşilova Spor maçın başlamasından sonra Akköy Spor kalesine yaptığı atakların büyük bir bölümü kaleci Kerim KOÇGÜNDÜZ ‘ün eldivenlerinde kalırken tecrübeli file bekçesi takımının kaptanı olarak zaman zaman takım arkadaşlarına defans ve orta sahada yaşanan top kayıplarına dikkat etmeleri kosununda uyarılarda bulundu.

Akköy Spor maçın 23’ dakikasında yaptığı atakta kalenin sağ çaprazından kaleye gönderilen etkisiz şut kaleci Hakan KAYA’nın eldivenlerinde kaldı.Maçın ilk devresinin bitmesine sayılı dakikalar varken Akköy Spor yaptığı atakta topu kaybedicinde Yeşilova Spor lehine bir kontra atak gelişti. Gelişen kontra atağı kesemeyen ve defansta oluşan boşluktan yararlanan Fatih  takımını adına skoru deplasmanda 0-1 yaparak soyunma odasına skor üstünlüğü ile gitti.

FARKLI BİR AKKÖY SAHADA

Maçın ikinci yarısının başlaması ile birlikte takımlar ataklarına yeniden başlarken en dikkat çeken nokta kalan 45′ dakikada sahada bambaşka bir Akköy Spor olduğu. Yeşilova Spor maçın ikinci yarısında yaptığı ataklar ile rakibi karşısında üstünlüğünü sağlamaya devam etti.Maçın 70′ dakikasında Yeşilova Spor’un golcü oyuncusu Fatih yine sahneye çıkarak takımı adına skoru 0-2 yaptı.

Skorun 0-2 olmasından sonra kaleci Kerim takım arkadaşlarına daha dikkatli paslar yapmaları konusunda uyarılarda bulunurken maçın 85′ dakikasında skor Fatih ile birkez daha değişti. Yeşilova Spor deplasmanda seyircisi Emirbayırı Gençlik önünde skoru 0-3 yaparak sahadan galip ayrıldı. Maçtan sonra takım oyuncuları bir birlerini tebrik ederek sahadan ayrıldı.

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Recep TURAN

Editör
Recep TURAN (recept@yalovaguncel.com) ,

Adresimiz
Yalova/Merkez

Ajans Telefonu
0531 302 25 12

Ajans Fax
0531 302 25 12

Ajans Mail
info@yalovaguncel.com

error: Emek Hırsızlığına Karşı Site Koruma Altında !!