veri bankasi

Acar Spor’dan SAL Ligine Kötü Başlangıç

Acar Spor’dan SAL Ligine Kötü Başlangıç

Yalova Süper Amatör Küme’de dün oynan Yalova Spor – Acar Spor müsabakasında ligin en gollü başlangıçı yaşandı. Yalova Atatürk Stadında gerçekleşen müsabakada maçın hakemi Uğur BEYAZ ‘ın ilk düdüğü ile başlayan müsabakada Yalova Spor rakip takım Acar Spor ağlarına yüklenmeye başladı. Maçın başlama vuruşundan sonra ataklara başlayan Yalova Spor  yaptığı ataklar ile bulduğu pozisyonları gole...

Haberin Tarihi: 18 Ekim 2017 - Okunma Sayısı:768 defa okundu.

Yalova Süper Amatör Küme’de dün oynan Yalova Spor – Acar Spor müsabakasında ligin en gollü başlangıçı yaşandı. Yalova Atatürk Stadında gerçekleşen müsabakada maçın hakemi Uğur BEYAZ ‘ın ilk düdüğü ile başlayan müsabakada Yalova Spor rakip takım Acar Spor ağlarına yüklenmeye başladı. Maçın başlama vuruşundan sonra ataklara başlayan Yalova Spor  yaptığı ataklar ile bulduğu pozisyonları gole çevirerek müsakadan 12-0 galip ayrıldı.

Yalova Atatürk Stadı’nda oynanan müsabakaya orta hakem Uğur BEYAZ  yardımcıları Necmettin ŞAHİN ve Abdullah ÇETİNÇELİK triosu ile birlikte çıktılar. Maçın hakemi Uğur BEYAZ ‘ın başlaşama düdüğünü çalması ile her iki takım ataklar yapmaya başladı. Acar Spor ilk yaptığı ataktan eli boş dönmesi ile birlikte kendi yarı alanından atağa başlayan Yalova Spor maçın 15″ dakikasında Hakan ALPYÜRÜK ile gol perdesini aralamış oldu. Acar Spor golün ardından kendisini toparlamaya çalışırken bu kez 17″ dakikada Murat ŞİMŞEK sahneye çıkarak takımı adına skoru 2-0 yaptı.

Maçın 19″ dakikasına girildiğinde sağ kanattan rakip alana atak yapan Acar Spor oyuncusu Yasin’in atağını Yalova Spor oyuncusu Samuel ORJİ yaptığı faul ile atağı kesti maçın hakemi Uğur BEYAZ faul sonrasında Nijer asıllı oyuncu sarı kart gördü. Acar Spor faul sonrasında kulladığı serbest vuruşu değerlendiremedi top doğrudan dışarı çıktı.

İLK YARI GOLLERLE GEÇTİ
Acar Spor müsabaka boyunca savunma hattında her ne kadar rakibine baskı kursada maçın 23″ dakikasında Aykut ÇEPERLİ  sağ kanattan Esat ÖZDEMİR’in açtığı ortayı ağlara göndererek takımını birkez daha öne geçirdi skoru takımı adına 3-0 yaptı. Golden sonra toparlanmaya çalışan Acar Spor savunması 27″ dakikada ceza alanı önünde Acar Spor defansından dönen topu İsmail ÖZTÜRK ağlara gönderdi.

Dakikalar 35″ ve 41″ gösterdiğinde Yalova Spor’un Nijer asıllı oyuncusu Samuel ORJİ bu kez sahneye çıkarak  rakip ağları beş dakika ara ile havalandırdı. Maçın ilk yarısında başka gol olmayınca ilk devre 6-0 tamamlandı.

İKİNCİ YARI GOL YAĞMURUNA DEVAM
Yalova Spor maçın ikinci yarısının başlaması ile birlikte rakip ağlara atak yapmaya başladı. Acar Spor yaptığı atakta orta alanda topu kaybedince bir anda kontra atağa kalkan Yalova Spor  53″ dakika Aykut ÇEPERLİ’nin ceza alanı dışından çektiği şutun ağlara gitmesi ile ikinci yarıda gol perdesini açarak kendisinin 2’nci takımının ise 7’nci golünü atarak skoru 7-0 yaptı

Maçın 54″ dakikasında Acar Spor oyuncusu Selim ÖZTAŞ atak yaparken rakibine faul yapması nedeniyle Maçın hakemi Uğur BEYAZ tarafından sarı kart gördü. Maçın devam eden  sürelerinde Yalova Spor ataklarına devam ederek  58″ dk 10 Numara Murat ŞİMŞEK , 59″ dk 16 Numara Galip Enes YAKUT , 73″ dk 4 Numara Hakan ALPYÜRÜK , 80″ dk 18 Numara Mehmet Can İLTER , 86″ dk 16 Numara Galip Enes YAKUT ‘un attığı goller ile müsabaka 12-0 tamamlandı.

KIRMIZI KART İLE OYUNDAN İHRAÇ EDİLDİ
Maçta 63″ dakika da Acar Spor kalecisi Mert YILMAZ  , Yalova Spor oyuncusu Galip Enes YAKUT’un yaptığı atağı kesmek için hava topunu Mert YILMAZ farkında olmadan topu ceza alanının dışında tuttu maçın  yan hakemi Abdullah ÇETİNÇELİK’in bayrak kaldırması ile orta hakem Uğur BEYAZ genç oyuncuyu kırmızı kart ile oyundan ihraç etti. Mert’in oyundan ihraç edilmesi ile oyuncu sayısı azalan Acar Spor yedek kaleci Berkay SUYABATMAZ ‘ı oyuna aldı. Berkay’da maçın 86″ dakikasında aynı hatayı yapması ile sarı kart gördü. Berkay pozisyonu kesmek için koştuğu topu ceza alanı dışında eliyle müdahale ederek taca gönderdi.

GENÇ İSİMLER İLE SAHADA YER ALDILAR

Acar Spor ligin ilk mücadelesine yaşları 16 ile 19 arasında değişen genç kadrosu ile sahaya çıkarak mücadele etti. Oyuncuların fizik ve oyun stillerinin oynadıkları kendi yaş liglerine göre üstün olmasına rağmen kendilerinden yaşça büyük ve tecrübeli olan Yalova Spor oyuncuları karşısında yaptıkları taktikler ve pozisyonlar başarısız oldu.

SÜPER AMATÖRDE EN ÇOK GOL ATILAN MÜCADELE

Ligin ilk hafasında biten müsabakaların skorları göz önüne alındığında ligin şuan için en çok gol atılan müsabakası Yalova Spor – Acar Spor olduğunu söylemek mümkün. Diğer yüksek gol atılan en yakın maçta 5’den fazla gol atılamadı. Haftalık Maç skorları ve Puan durumları  sitemizde haftalık olarak yer almaktadır.

PROTOKOLDEN YAKIN TAKİP

Evinde Acar Spor’u konuk eden  Yalova Spor çıktığı ligin ilk mücadelesinde sahadan galip ayrılmasının yanısıra hanesine 3 puanı yazdırarak lige zirvede başlamayı başardı. Yalova Spor yönetiminin maçı yakından takip ettiği mücadelede Başkan Ali DEMİRHAN takımı ile çıktığı çıktığı ilk mücadeleden başarı ile ayrılmanın mutluluğunu yaşadı. Maçı protokolden takip edenler arasında Yalova Spor Kulübü Başkanı Ali DEMİRHAN , Yalova Spor Yönetimi , Acar Spor Kulübü Yönetimi , Karsan Engin Otomotiv Sahibi Kenan Engin , Sporcuların Aileleri ve Yalova’lı Futbol severler maçı yakından takip etti.

Önemli Anlar :
15″ dk  4 Numara Hakan ALPYÜRÜK – GOL – Yalova Spor
17″ dk 10 Numara Murat ŞİMŞEK – GOL – Yalova Spor
19″ dk 5 Numara Samuel ORJİ – Sarı Kart – Yalova Spor
23″ dk 11 Numara Aykut ÇEPERLİ – GOL – Yalova Spor
27″ dk 9 Numara İsmail ÖZTÜRK – GOL – Yalova Spor
35″ dk 5 Numara Samuel ORJİ – GOL – Yalova Spor
41″ dk 5 Numara Samuel ORJİ – GOL – Yalova Spor
53″ dk 11 Numara Aykut ÇEPERLİ – GOL – Yalova Spor
54″ dk 19 Numara Selim ÖZTAŞ – Sarı Kart – Acar Spor
58″ dk 10 Numara Murat ŞİMŞEK – GOL – Yalova Spor
59″ dk 16 Numara Galip Enes YAKUT – GOL – Yalova Spor
63″ dk 1 Numara Mert YILMAZ – Kırmızı Kart – Acar Spor
73″ dk 4 Numara Hakan ALPYÜRÜK – GOL – Yalova Spor
80″ dk 18 Numara Mehmet Can İLTER – GOL – Yalova Spor
86″ dk 12 Numara Berkay SUYABASMAZ – Sarı Kart – Acar Spor
86″ dk 16 Numara Galip Enes YAKUT – GOL – Yalova Spor

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Recep TURAN

Editör
Recep TURAN (recept@yalovaguncel.com) ,

Adresimiz
Yalova/Merkez

Ajans Telefonu
0531 302 25 12

Ajans Fax
0531 302 25 12

Ajans Mail
info@yalovaguncel.com