tepe reklam alanı

Yalova’nın Sinan Şamil SAM’ı Ringe Çıkıyor

Yalova’nın Sinan Şamil SAM’ı Ringe Çıkıyor

Yalova’nın yetiştirdiği önemli sporculardan ağır sıklet boksör genç isim Hakan MAHİM 30 Ağustos’ta ringe çıkmaya hazırlanıyor. Hakan’ın ringe çıkacağı tarihte muhtemel rakibi bir Rus olacak. Ağır sıklet olarak ringe çıkacak Hakan kendi kategorisinde 100 kiloda rakibi ile mücadele edecek. Genç boksör geçtiğimiz aylalarda da Ankara yapılan bir organizasyonda Yalova’yı gururla temsil etmiş yaşamış olduğu bir...

Haberin Tarihi: 29 Temmuz 2019 - Okunma Sayısı:287 defa okundu.
0Shares

Yalova’nın yetiştirdiği önemli sporculardan ağır sıklet boksör genç isim Hakan MAHİM 30 Ağustos’ta ringe çıkmaya hazırlanıyor. Hakan’ın ringe çıkacağı tarihte muhtemel rakibi bir Rus olacak. Ağır sıklet olarak ringe çıkacak Hakan kendi kategorisinde 100 kiloda rakibi ile mücadele edecek.


Genç boksör geçtiğimiz aylalarda da Ankara yapılan bir organizasyonda Yalova’yı gururla temsil etmiş yaşamış olduğu bir talihsizlik sonucunda ringden istediği sonucu alamayarak ayrılmıştı. Hakan ile yaptığımız özel röportajda şu sözlere yer verdi; “30 Ağustos tarihinde hem Yalova’mızı temsilen hem de Türkiye’yi temsilen muhtemelen bir Rus boksör ile mücadele etmeye hazırlanıyorum. Bu mücadele öncesinde rakibim her kim olursa olsun hangi milliyetten ya da dinden olursa olsun kendisine başarılar dilerim sonuç olarak bu bir spor, bu sporda tabii ki kazanmakta var kaybetmekte var. Ringe çıktığımda tek hedefim şehrimizin adını duyurmak ve şanlı bayrağımızı dalgalandırmak olacaktır. Başta da belirttiğimiz gibi bu bir spor umarız Yalova’mız ve ülkemiz adına güzel bir sonuç ile ayrılmak nasip olur. Yalova’da kendi salonumuz olan Diriliş Boks Salonun ’da antrenmanlarımıza ve çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Kısa süre sonrasında da umarız ki maç ile ilgili detaylar tarafımıza iletildiğinde hazırlıklarımız ve çalışmalarımız bu yönde devam edecektir” açıklaması yaptı.


Hakan Ringe Çıktığında Neler Hissediyorsun?
Recep sende biliyorsun biz seninle beraber okul yıllarında beraberdik ve o zamandan bu yana benim boks ve dövüş sporlarına olan merakımı biliyorsun. Ben boks sporlarına olan merakım ve ilgimden dolayı bu spora başladım aynı zamanda en büyük idollerimden birisi olan değerli boksör Sinan Şamil SAM abimizin izinden giderek onun yukarda bıraktığı bayrağı daha yukarıya taşımak ülkemizin adını dünyanın her yerinde gururla duyurmak şanlı bayrağımızı çıktığım her ringde zaferle dalgalandırmaktır. Ringe her çıktığımda ilk olarak düşündüğüm şey rakibimi hak ettiğim bir sonuçla yenerek ringden galibiyet ile ayrılmaktır.


Çalışmalar Nasıl Gidiyor?
Çalışmalar belirttiğim gibi sabahları hafif bir antrenman sonrasında biraz dinleniyoruz tabi bu arada ders verdiğimiz öğrencilerimiz var onlarla da ilgileniyoruz kendi eğitimimiz dışında gençlerimize boks eğitimi de veriyoruz. Sonrasında ise kendi günlük antrenmanıma dönüyorum ve yoğun bir tempo ile 30 Ağustos tarihinde mücadele edeceğim müsabakanın hazırlıklarına devam ediyorum.
Hakan En Büyük İdolüm Sinan Şamil SAM Dedin
Evet Recep, en büyük idolüm değerli büyüğümüz Sinan Şamil SAM ‘dır. Kendisi genç yaşta vefat etti. Allah rahmet eylesin onun bıraktığı yerden onun izinden devam ederek bizler onun taşıdığı bayrağı daha yukarılara taşıyarak onun bizlere sevdirdiği bu sporda başarılara imza atarak ona olan borcumuzu ödemiş olacağımızı düşünüyoruz.


Hakan Sevenlerine Söylemek İstediğin Birşey Var Mı?
Öncelikle bu önemli müsabakada yanımda olan değerli aileme ve öğrencilerime teşekkür ederim. 30 Ağustos’ta canlı olarak yayınlanacak bu önemli müsabakada beni destekleyen tüm Yalova ’lılara teşekkürlerimi sunarım.

**** Yalova Güncel Spor ÖZEL Röportaj İzinsiz Farklı Mecralarda Kullanılamaz. Yayın Ortaklığı İçin info@yalovaguncelspor.com Adresi İle İrtibata Geçebilirsiniz.

0Shares

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Recep TURAN

Editör
Recep TURAN (recept@yalovaguncel.com) ,

Adresimiz
Yalova/Merkez

Ajans Telefonu
0531 302 25 12

Ajans Fax
0531 302 25 12

Ajans Mail
info@yalovaguncel.com

error: Emek Hırsızlığına Karşı Site Koruma Altında !!