veri bankasi

Kadıköy Spor BAL’a Devam Dedi

Kadıköy Spor BAL’a Devam Dedi

SporToto Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Yalova Kadıköy Spor ile Yalova Spor arasında oynanan BAL Play-Off mücadelesinde 120DK’lık sürede takımlar arasındaki 2-2 eşitlik bozulmayınca seri penaltı atışlarına geçildi. Seri penaltı atışlarında rakibine 5-4 üstünlük sağlayan Kadıköy Spor SporToto Bölgesel Amatör Lig’de kalmaya ve 2018-2019 sezonunda Yalova’yı temsil etmeye devam edecek. Yağmurlu havaya rağmen maçı tribünde...

Haberin Tarihi: 7 Mayıs 2018 - Okunma Sayısı:415 defa okundu.

SporToto Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Yalova Kadıköy Spor ile Yalova Spor arasında oynanan BAL Play-Off mücadelesinde 120DK’lık sürede takımlar arasındaki 2-2 eşitlik bozulmayınca seri penaltı atışlarına geçildi. Seri penaltı atışlarında rakibine 5-4 üstünlük sağlayan Kadıköy Spor SporToto Bölgesel Amatör Lig’de kalmaya ve 2018-2019 sezonunda Yalova’yı temsil etmeye devam edecek. Yağmurlu havaya rağmen maçı tribünde izleyen yaklaşık 2000 taraftar çoşku dolu bir futbol izledi.

SporToto Bölgesel Amatör Lig’de 12. grupta mücadele eden Altınova Belediye Spor grubu şampiyon olarak tamamlamasına rağmen 3. Lig’e yükselemesinde statü engeli olması nedeniyle Yalova Kadıköy Spor ile Yalova Spor arasında Play-Off müsabakası gerçekleşti. Maçın 90 DK’lık süresi 2-2 sona erince  15’er dakikalık uzatmaya gidildi. Maçın uzatmalarında da 120DK sonunda eşitlik bozulamayınca seri penaltı atışlarına geçiş yapıldı.

KADİR KALESİNDE DEVLEŞTİ

Kadıköy Spor kalecisi Kadir BOSTAN maç süresinde ve sonrasında gerçekleşen penaltı atışlarında kalesinde devleşti ve gole izin vermedi. Takımının tüm umutlarını sırtlayan Kadir elinden gelen herşeyi yaparak takımının SporToto Bölgesel Amatör Lig’de kalmasını sağladı.

ALLAH BÜYÜK GERİSİ ÖNEMLİ DEĞİL

Maçın 90’dk lık süresi sonunda seri penaltı atışlarına geçilmeden önce takım arkadaşlarını uyaran Kadıköy Spor’un ÇAT’lı oyuncusu Hassan Yaya SEİRO ;” beyler kendinize gelin sahada 12 kişi ile oynuyoruz biraz daha istekli olun ve maçı kazanın” demesi ile oyuncular uzatma devrelerine geçiş yaptı.

YALOVA SPOR ÇOK İSTEDİ OLMADI

Yalova Spor’lu oyuncular maç süresince önde baskı yapması ve rakibe karşı ataklar yapmasına rağmen mücadele içerisinde yaşadığı top kayıpları nedeniyle  ve pozisyonlardan yararlanamaması nedeniyle müsabakadan mağlup olarak ayrıldı.

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Recep TURAN

Editör
Recep TURAN (recept@yalovaguncel.com) ,

Adresimiz
Yalova/Merkez

Ajans Telefonu
0531 302 25 12

Ajans Fax
0531 302 25 12

Ajans Mail
info@yalovaguncel.com