Takımlar Destek Olmadan Sahada

Yalova’da liglerin başlamasına sayılı günler kaldı. Ligde yer alacak takımların çoğunluğu kimsenin desteği olmadan sahaya çıkarak mücadele etmekte ve büyük başarılara imza atmaktadır. Yalova’da şuana kadar amatör takımlara detsek olan tek şirket Yalova Group bunun haricinde  amatör spor’a yatırım yapan ve destek olan bir kuruluş mevcut değil. İl içerisinde birçok STK ve Şirket mevcut fakat...

Yazar: Recep TURAN - Yazının Tarihi: 10 Eylül 2017 - Okunma Sayısı:558 defa okundu.

Yalova’da liglerin başlamasına sayılı günler kaldı. Ligde yer alacak takımların çoğunluğu kimsenin desteği olmadan sahaya çıkarak mücadele etmekte ve büyük başarılara imza atmaktadır. Yalova’da şuana kadar amatör takımlara detsek olan tek şirket Yalova Group bunun haricinde  amatör spor’a yatırım yapan ve destek olan bir kuruluş mevcut değil. İl içerisinde birçok STK ve Şirket mevcut fakat herhangi bir destek bulunmuyor. Amatörde mücadele eden takımlar yeri geldiğinde dört büyükleri bile kıskandıracak büyük başarılara imza atmaktadır.

BİZE BÜYÜK BİR DERS VERDİLER

Geçtiğimiz günlerde Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Kupası tertiplendi. Yalova’dan turnuvaya hiçbir destek olmadan katılan Paşakent Spor bu şehre büyük bir ders vererek kupayı Yalova’ya getirmeyi başardı ve kendilerine bu turnuvada destek olmayanlara şunu gösterdi  ” siz destek olmasanızda biz başarırız ” mesajını vererek bize büyük bir gurur yaşattı.

Yalova’da büyük imkansızlıklar içerisinde bulunan takımlar var fakat bu koşullara rağmen kendi çabaları ile bir noktaya gelerek hayal denilenleri gerçeğe dönüştürmeyi başarabiliyor. Bunun dünyada sayısız örnekleri var.

Yalova’da yerel takımlar sadece başarı varsa desteklenmemeli , bir takıma destek olunacaksa ya tam destek olunsun yada sadece tribünden izleyerek olan bitene seyirci olun. Yalova’da yıllardır amatör takımların yeri geliyor malzeme sıkıntısı çektiğinde aralarında topladıkları paralar ile malzeme alarak sahaya çıkıyor yeri geldiğinde transfer yapılacak hiçbir destek olmadığından kendi imkanları ile bu işlemleri yapıyorlar.

HAYAL DENİLEN ” Leicester City “

İngiltere Premier Lig başladığında herkes ligin yeni ekibinin sezon sonun kim olacağını merak ederken kimsenin şans yada ihtimal tanımadığı bir takım ligde şampiyon olarak Peri Masalı’nı gerçeğe dönüştürmeyi başardı. Yalova’da neden bu masal gerçeğe dönüşmesin ki ? Yalova’lı genç sporcularımıza destek olunması halinde değil amatör lig , süper lig takımlarının yapamadıklarını başarak yeteneğe sahip sayısız sporcu mevcut.

Receo TURAN
Yalova Güncel Haber
Genel Yayın Sorumlusu

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Recep TURAN

Editör
Recep TURAN (recept@yalovaguncel.com) ,

Adresimiz
Yalova/Merkez

Ajans Telefonu
0531 302 25 12

Ajans Fax
0531 302 25 12

Ajans Mail
info@yalovaguncel.com