veri bankasi

Makedonya’dan Sarıkamış Şehitlerini Anmaya Geldiler

Makedonya’dan Sarıkamış Şehitlerini Anmaya Geldiler

Geleneksel olarak her yıl Ocak ayında düzenlenen Sarıkamış Şehitlerini anma etkinliklerine katılmak ve Şehadetlerinin 103. yılında, Sarıkamış Şehitlerimizi anmak üzere Sarıkamış Kaymakamlığının davetine icabetle Genç Kalemler Derneği Başkanı Türker Kamber ve Futbol Kulübü Genel Sekreteri olarak Adis Hasip ile birlikte 05 ile 07 Ocak tarihleri arasında Sarıkamış’a çalışma ziyareti gerçekleştirdiler. Kars’ın Sarıkamış ilçesinde gerçekleşen anma...

Haberin Tarihi: 15 Ocak 2018 - Okunma Sayısı:406 defa okundu.

Geleneksel olarak her yıl Ocak ayında düzenlenen Sarıkamış Şehitlerini anma etkinliklerine katılmak ve Şehadetlerinin 103. yılında, Sarıkamış Şehitlerimizi anmak üzere Sarıkamış Kaymakamlığının davetine icabetle Genç Kalemler Derneği Başkanı Türker Kamber ve Futbol Kulübü Genel Sekreteri olarak Adis Hasip ile birlikte 05 ile 07 Ocak tarihleri arasında Sarıkamış’a çalışma ziyareti gerçekleştirdiler.

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde gerçekleşen anma etkinliklerine Genç Kalemler Derneği ile birlikte Kars Valiliğinin davetlisi olarak Makedonya Milli Güvenlik Kurulu üyesi ve eski Devlet Bakanı Furkan Çako ve eski Adalet Bakanı Valdet Caferi de katılım sağladı.

Sarıkamış Harekatı’nın 103. yıl dönümü etkinlikleri 5 Ocak 2018 tarihinde Şehit ve Gazi Yakınlarına verilen yemek programı ile başlayarak daha sonra Sarıkamış Kazım Karabekir Cami’deki Mevlid-i Şerif okutulmasıyla devam etti. İlk gün programı 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanı’nda düzenlenen Meşaleli Yürüyüş ile son buldu.

Görüşmelerde ayrıca, Genç Kalemlerspor Futbol Kulübünün elde ettiği başarılar ile ilgili başta Bakanlar olmak üzere tüm katılımcılara bilgi sunan genç kalemler heyeti , katılımcılara  kulübün Formalarını, Atkılarını ve Bayraklarını hediye etti.

Haber : Enes ALİ / Makedonya

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Recep TURAN

Editör
Recep TURAN (recept@yalovaguncel.com) ,

Adresimiz
Yalova/Merkez

Ajans Telefonu
0531 302 25 12

Ajans Fax
0531 302 25 12

Ajans Mail
info@yalovaguncel.com