veri bankasi

10 Yıl Sonra Yeniden Başlıyor

10 Yıl Sonra Yeniden Başlıyor

Almanya’da 1977-2008 yıllarında düzenlenen futbol turnuvası Atatürk Kupası,  Almanya’da belli bir süreden sonra durdurulmuştu. Almanya’da 10 yıl sonra yeniden başlayacak.Frankfurt Başkonsolosluğu’ndan yapılan yazılı açıklamada, Almanya’daki Türk futbol kulüpleri ve buralarda faaliyet gösteren gençler arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi amacıyla Türkiye’nin Almanya Berlin Büyükelçiliği’nin himayesinde geleneksel olarak düzenlenen Atatürk Kupası’nın önümüzde ki günlerde yeniden düzenleneceği belirtildi. Açıklamada, salon...

Haberin Tarihi: 23 Ocak 2018 - Okunma Sayısı:456 defa okundu.

Almanya’da 1977-2008 yıllarında düzenlenen futbol turnuvası Atatürk Kupası,  Almanya’da belli bir süreden sonra durdurulmuştu. Almanya’da 10 yıl sonra yeniden başlayacak.Frankfurt Başkonsolosluğu’ndan yapılan yazılı açıklamada, Almanya’daki Türk futbol kulüpleri ve buralarda faaliyet gösteren gençler arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi amacıyla Türkiye’nin Almanya Berlin Büyükelçiliği’nin himayesinde geleneksel olarak düzenlenen Atatürk Kupası’nın önümüzde ki günlerde yeniden düzenleneceği belirtildi.

Açıklamada, salon müsabakaları şeklinde gerçekleştirilecek ve girişlerin ücretsiz olacağı turnuvanın ilk ayağının, her başkonsolosluğun kendi görev bölgesinde bulunan takımların yapacağı müsabakalardan oluşacağı bildirildi. İlk turnuvanın birincisi olan takımların, bağlı bulundukları başkonsolosluğu temsil etmek için bölge final maçlarına katılmaya hak kazanacağı ifade edildi.

Açıklamada, Frankfurt Başkonsolosluğu görev bölgesini kapsayan ilk turnuvanın 28 Ocak’ta Paul-Hindemith Okulu’nun spor salonunda saat 10.00’dan itibaren gerçekleştirileceği bilgisi verildi.

Bir Yorum Yazın

Künye

İmtiyaz Sahibi
Recep TURAN

Editör
Recep TURAN (recept@yalovaguncel.com) ,

Adresimiz
Yalova/Merkez

Ajans Telefonu
0531 302 25 12

Ajans Fax
0531 302 25 12

Ajans Mail
info@yalovaguncel.com